Ruch to ważny nawyk w celu zachowania dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Jest wiele korzyści z aktywności fizycznej i uprawiania sportu, zwłaszcza jeśli odbywa się ona na świeżym powietrzu.

Jednak mimo uznania ich pozytywnego wpływu, aktywność fizyczna i uprawianie sportu wciąż natrafia na przeszkody w rodzaju: „Nie mam kondycji fizycznej”, „To za trudne!”, „Nie mam czasu” itp.

Charakterystyczne dla marki Proludic łączenie zabawy z aktywnością fizyczną pozwala usunąć większość zahamowań związanych z uprawianiem sportu i przywrócić mu wymiar przyjemności, rozrywki i dobrego samopoczucia.

Urządzenia Proludic przeznaczone do zabawy i uprawiania sportu mają charakter wielowymiarowy, wielopokoleniowy i inkluzywny.
Dzięki nim można rozpocząć i utrzymać aktywny tryb życia – niezależnie od wieku, umiejętności, poziomu i obranych celów. Sprzyjają one rozwijaniu motoryki poprzez zabawę i spędzanie czasu z innymi – na świeżym powietrzu, w ogólnie dostępnym miejscu.

ACTI’FUN to połączenie ruchu i zabawy oraz sposób na dobre samopoczucie!

Co lepiej niż gry i zabawy zachęci do aktywności fizycznej i sportu od najmłodszych lat i pomoże w budowaniu dobrych nawyków na przyszłość?

ACTI’FUN, czyli serie sprzętów do zabaw i aktywności sportowej na świeżym powietrzu, takie jak ACTI’Fit, ACTI’Street, ACTI’Ninja, Boiska sportowe, Urządzenia Dynamiczne oraz Trampoliny, to recepta Proludic na włączenie ruchu do codziennego planu dnia szerszego grona odbiorców (dzieci od 6 r. ż. aż po seniorów) i sprawienie, by aktywność sportowa dostarczała im przyjemnych doznań. Produkty spełniają potrzeby każdego użytkownika, mają element zabawowy, co uwidocznia się w dwóch obszarach: Równanie sportowe oraz Czynniki motywacyjne w zakresie sportu z elementami zabawy pojawiają sięw każdym opisie technicznym.

  • Równanie sportowe
  • Czynniki motywacyjne w zakresie sportu z elementami zabawy

ACTI’FUN, 6 serie sprzętów rekreacyjno-sportowych o charakterze wielopokoleniowym, różnorodnym i inkluzywnym.

ACTI’Fit 

Sprzęt Acti’Fit to kombinacja urządzeń wykorzystywanych na siłowniach, która daje możliwość zabawy i aktywności sportowej na świeżym powietrzu.

Dzięki optymalizacji pod kątem ergonomicznym, powszechnemu dostępowi oraz różnorodności zastosowań (w fazie wysiłku i relaksu), idealnie wpisują się one w ideę samodzielnego, w pełni swobodnego treningu fitness na świeżym powietrzu (odbywanego w pojedynkę lub w grupie).

ACTI’Street 

Street Workout to sport miejski; coś pomiędzy kulturystyką a gimnastyką. Polega on na wykonywaniu ćwiczeń wymagających siły, zręczności i równowagi.

Urządzenia wpisują się w aktualne wyzwania społeczności – zaproponowanie przestrzeni do ćwiczeń street workout, które będą zróżnicowane, wielopokoleniowe i inkluzywne.

Sprzęty mają kilka poziomów trudności, dzięki czemu korzystanie z nich jest łatwiejsze dla różnych grup odbiorców.

ACTI’Ninja

Tory ACTI’Ninja to inspirowane wojownikami ninja tory przeszkód i tory sportowe zaprojektowane tak, aby zachęcić do aktywności jak najwięcej osób.

Składają się z modułów, które należy pokonać po kolei, wykorzystując siłę, zmysł równowagi, wytrzymałość lub giętkość. Każdy porusza się własnym tempem lub stara się uzyskać jak najlepszy czas: wszystko zależy od poszukiwanych celów sportowych i kontekstu użytkowania.

Boiska sportowe

Uprawianie sportów zespołowych, a w szczególności sportów wykorzystujących piłki, jest aktywnością, która zapewnia optymalną socjalizację wśród młodych ludzi.

Ściany i wielofunkcyjne boiska sportowe są przeznaczone dla wszystkich rodzajów użytkowników, od okazjonalnych sportowców po osoby uprawiające sport w sposób intensywny i regularny, w tym również dla osób niepełnosprawnych.

Urządzenia dynamiczne

Urządzenia te przeznaczone dla nastolatków szukających adrenaliny zachęcają do aktywności fizycznej i podejmowania wyzwań w duchu wspólnej zabawy.

Urządzenia dynamiczne zapewniają niesamowite wrażenia związane ze sportami, które zwykle uprawiane są w powietrzu, na wodzie lub w górach. Zajęcia te są reinterpretowane w postaci gier o bogatej treści sportowej: wysokość, prędkość, akrobacje, obroty…

Trampoliny

Trampolina jest idealnym urządzeniem zachęcającym w naturalny sposób do ćwiczeń.

U dzieci rozwija motorykę, koordynację ruchową, równowagę i siłę mięśni. Dorośli mają szansę na powrót do dzieciństwa… lub na wykorzystanie trampoliny do ćwiczeń fitness, które gwarantują kompletny trening obejmujący ćwiczenia cardio, rozwijanie mięśni, uzyskiwanie prawidłowego napięcia i równowagi.

Aplikacja ACTI’FUN: sportowy coach dla użytkowników Twoich sprzętów!

Kody QR zainstalowane na wszystkich urządzeniach do zabawy i aktywności sportowej to wartość dodana dla użytkowników korzystających z przestrzeni do ćwiczeń. Kody QR przenoszą do aplikacji, w której zamieszczone są filmiki z ćwiczeniami.

Niezależnie od sportowych preferencji i umiejętności użytkownik znajdzie tam wiele treningów i będzie mógł wybrać te, które odpowiadają mu najbardziej – odpowiednio do kryteriów takich, jak poziom, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, rodzaj poszukiwanej aktywności i jego profil (nastolatek szukający wyzwań, intensywna aktywność fizyczna itp.).

Będzie on wykonywać wybrane ćwiczenia, mierząc czas z wykorzystaniem stopera.

Jego treningi zostaną zapisane w historii aktywności, dzięki czemu w przyszłości będzie mógł wyświetlić ich listę i przerobić je ponownie (dokonując wyboru bezpośrednio z poziomu tej listy).

A dla jeszcze większej zabawy – użytkownicy Twoich przestrzeni będą mogli podejmować wyzwania i rywalizować ze swoimi przyjaciółmi!