Partnerzy

La Chaîne de l’Espoir

Zaangażowanie to jedna z wartości, którymi kieruje się firma Proludic, a która nabiera pełnego znaczenia, kiedy skierowana jest ze względów humanitarnych na dzieci.

W roku 2020 Proludic zdecydował się znaczenie wzmocnić swoje działania w ramach mecenatu na rzecz organizacji charytatywnej La Chaîne de l’Espoir, którą wspieramy już od dwóch lat.

Założona w 1994 roku przez profesora Alaina Deloche’a i aktualnie kierowana przez doktora Erika Cheyssona La Chaîne de l’Espoir jest stowarzyszeniem solidarności międzynarodowej przychodzącym z pomocą ubogim dzieciom na całym świecie w celu zapewnienia im dostępu do opieki zdrowotnej.

Co roku ponad 80 dzieci jest przyjmowanych i operowanych we Francji, a niemal 6000 dzieci jest leczonych w około 30 krajach.

W tym roku La Chaîne de l’Espoir świętuje swoje 25. urodziny. 25 lat zaangażowania i działań na rzecz ratowania jak największej liczby zagrożonych dzieci. Udało się tego dokonać dzięki doskonałej i doświadczonej sieci lekarsko-chirurgicznej, dzięki której możliwe było przeprowadzenie licznych operacji i szkoleń, a także dzięki budowie lub wyposażaniu placówek medycznych i opiekuńczych dla dzieci zarówno tu, jak i tam.

Poznaj historię i działania La Chaîne de l’Espoir: https://www.chainedelespoir.org/en

Zobacz film o La Chaîne de l’Espoir:

 

Już drugi sezon Proludic towarzyszy zawodowemu żeglarzowi Benoît Hochartowi wspierającemu działania organizacji La Chaîne de l’Espoir, dla której pływać będzie przez kolejne dwa lata. Jego statek, najnowszej generacji Figaro Bénéteau 3, którego Proludic jest jednym ze sponsorów, od kadłuba aż po żagle pokryty jest kolorami stowarzyszenia.

Zobacz film z chrztu żaglówki Chaîne de l’Espoir:

Sprawdź nasz kanał Proludic na YouTube!

Aby śledzić, udostępniać i przekazywać informacje o przygodach Benoît Hocharta na portalach społecznościowych: #teambenoithochart #lespoirpardelalesmers #passezlespoir

Benoît Hochart płynie dla La Chaîne de l’Espoir @teambenoithochart
La Chaîne de l’Espoir @chainedelespoir


novachild-logo

Nova CHILD
Od 2013 Proludic jest członkiem sieci Nova CHILD (Sieć Innowacji dla Dzieci) – jedynej sieci paneuropejskiej, która koordynuje producentów, laboratoria badawcze i instytucje ukierunkowane na innowacje na rzecz dobrobyt dzieci.
To członkostwo pozwala firmie być na bierząco ze zmianami w grupach docelowych odbiorców i ich otoczeniu, znać nowe praktyki rynkowe i trendy oraz zapewnić najbardziej innowacyjne rozwiązania produktowe w zakresie funkcjonalnym, technicznym i edukacyjnym.


UNICEF
Proludic bral udział w finansowaniu kampanii „Szkoła dla Afryki” w 6 krajach Afryki Południowej i Wschodniej, a w szczególności w Mozambiku. Proludic angażuje się również w program szybkiej pomocy dzieciom w Syrii.