Produkcja

Nasz zintegrowany zakład produkcyjny jest kluczowym czynnikiem wydajności dla naszej firmy.

Nasze zespoły techniczne, zorganizowane w specjalistycznych warsztatach, to fachowcy od wyspecjalizowanych procesów produkcyjnych do obróbki drewna, metalu i lin oraz tworzyw sztucznych i materiałów kompozytowych.
Praca z surowcami obejmuje szereg działań łączących pracę ręczną oraz najnowocześniejszych maszyn i technologii dzięki którym powstaną gotowe elementy dla każdego z naszych urządzeń zabawowych.

Kombinacja tradycyjnego rzemiosła z wysoką technologią jest kluczowym elementem naszego systemu produkcyjnego. Nasi klienci korzystają z wartości dodanej, którą jesteśmy w stanie dostarczyć w formie urządzeń zabawowych, spełniających najwyższe wymagania jakościowe, wytrzymałościowe i wizualne.

Elastyczność naszej fabryki jest również plusem firmy. Nasza organizacja i zdolność do adaptacji oznacza, że możemy produkować produkty z wieloma wariantami i możemy wymyślać unikalne, całkowicie zindywidualizowane urządzenia.

W ubiegłem roku, Proludic produkował:
50 000 m rur
34 000 m lin
40,500m² paneli

Gięcie

cintrage

Gięcie rur to umiejętność, w jakiej nasi technicy są ekspertami, pracując na maszynach do gięcia sterowanych numerycznie. Dzięki ścisłej współpracy z inżynierami w naszym biurze projektowym, kształtują stal w celu wytworzenia elementów strukturalnych oraz tworzą elementy zabawowe.

Możemy wytwarzać liczne kształty, począwszy od prostego do złożonego i bardziej innowacyjnego, ale wszystkie z nich spełniają rygorystyczne wymogi łącząc doskonałą geometrię z wytrzymałością mechaniczną.


Liny

cordage

Prace związane z produkcją lin są w pełni zintegrowane w naszych procesach fabrycznych.
Nasz zespół specjalistów realizuje wszystkie etapy procesu produkcji począwszy od surowca dostarczanego w bębnach, aż do zakończenia montażu elementu.
Wykorzystujemy liny polipropylenowe z rdzeniem ze stali, co zapewnia bardzo dużą nośność oraz dużą elastyczność w tworzonych kształtach. Nasz system montażowy wykorzystuje elementy łączące specjalnie opracowane dla Proludic, co umożliwia nam tworzenia szerokiej gamy typów i rozmiarów siatki o różnych funkcjach.

Obszar montażu w naszych warsztatach jest specjalnie przystosowany w celu umożliwienia tworzenia dużych projektów 2D i 3D, takich jak nasza piramida, która ma ponad 5m wysokości.


Wycinanie paneli

decoupe-panneau

Dzięki nowoczesnym maszynom i umiejętnościom naszych operatorów możemy wykonywać wszystkie kształty paneli 2D w szerokiej gamie materiałów, w tym drewna, laminatu kompaktowego, poliwęglanu i polietylenu.
To doświadczenie w dziedzinie cięcia pozwala nam zaoferować liczne serie urządzeń zabawowych z określonymi właściwościami mechanicznymi, fizycznymi lub wizualnymi, a także spełnić wszystkie wymagania w projektach indywiualnych.
Ponieważ wszystkie te prace wykonujemy we własnej fabryce, oznacza to, że możemy szybko i łatwo dostosować się do indywydualnych potrzeb klienta.

Panele wycinane w niektórych materiałach można również wzbogacić malowaniem, grawerowaniem lub nadrukiem specjalnym przy użyciu procesu Grafic Games.